Програма за излетите в крайградската зона на Варна, Сезон 22/23г

Публикувано в Новини | 0
Изискването към участниците е да бъдат подходящо обути и облечени според сезона, да си носят дъждобрани и постелки за сядане, храна и вода за деня. Точният маршрут и почивките са по преценка на водача. Прибирането е около 16 часа. За походите, при които се тръгва от ЖП гара Варна, ще бъде направено съобщение или събитие на страницата ни във Фейсбук, за точния час на тръгване и прибиране.
Походите са безплатни, но можете да подпомогнете мисията на ТД “Родни балкани“ с дарение от 1.00 лв. Парите се събират по време на обедната почивка от водача. Каузата отново е свързана с крайградските маршрути. Със събраните суми се маркират нови пътеки и се подържат наличните 17. Като всяко дарение и това не е задължително, но ще помогне много в дейността ни.
 

Септември 2022

03.09.22/събота – 10:00 ч. Водач: Веселина Жекова
Обръщача на кв. Владиславово – Тракийска чешма – кв. Владиславово.
 
04.09.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Строимир Стоянов
Обръщача на кв. Виница – Шатрата – кв. Виница.
 
10.09.22/събота – 10:00 ч. Водач: Денка Георгиева
Село Яребична/кметство/ – село Долище – село Яребична/собствен транспорт
 
11.09.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Радко Радев
Спирка „Малък обръщач“ на кв. Боровец – Лимана – обръщач Ракитника.
 
17.09.22/събота – 10:00 ч. Водач: Петър Георгиев
кв.Аспарухово/спирка Джанавара – Боровец – кв. Аспарухово.
 
18.09.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Калинка Бояджиева
Терапията – Царска вода – кв.Виница.
 
24.09.22/събота – 6:00 ч. Водач: Красимир Йорданов
Жп гара Варна – жп спирка Търнак – с. Билка – „Трите каи“ – жп гара Варна.
 
25.09.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Пламен Ботев
Последна спирка в гр. Аксаково – с. Доброглед – гр. Аксаково.
 
Октомври 2022
01.10.22/събота – 10:00 ч. Водач: Юлиян Варимезов
Вятърна мелница – църква “Св. Марина“ – м-ст Караач – кв. Владиславово.
 
02.10.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Юлиян Варимезов
кв. Аспарухово/спирка Джанавара – Базиликата – кв. Аспарухово.
 
08.10.22/събота – 08:00 ч. Водач: Радко Радев
Жп гара Варна – жп гара Аспарухово – Разломната скала – жп гара Комунари – жп гара Варна.
 
09.10.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Веси Кирова Обръщача на кв. Виница – чешма “Седмочисленици“ – кв. Виница.
 
15.10.22/събота – 9:00 ч. Водач: Лилиан Тодоров Жп гара Варна – жп гара Белослав –Капладжите – жп гара Белослав – жп гара Варна.
 
16.10.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Лилиан Тодоров
Обръщача на кв. Виница – чешма “Дядо Ицовата“ – кв. Виница.
 
22.10.22/събота – 8:00 ч. Водач: Радко Радев
Жп гара Варна – жп гара Аспарухово – връх Градът – жп гара Аспарухово – жп гара Варна.
 
23.10.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Георги Братоев
Обръщача на кв. Владиславово – крепост Мъглиж – кв. Владиславово
 
29.10.22/събота – 10:00 ч. Водач: Красимира Хинева
Терапията – Царска вода – Виница.
 
30.10.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Красимира Хинева
Обръщача на кв.Галата – х.Ветеран – х. Черноморец – кв.Галата
/Международен ден на Черно море – почистване на плажа/.
 
Ноември 2022
05.11.22/събота – 10:00 ч. Водач: Водач: Снежанка Николова
Село Разделна/църква/ – Петрич кале – село Разделна /собствен транспорт
 
06.11.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Снежанка Николова
Последна спирка в гр. Аксаково – с. Доброглед – гр. Аксаково.
 
12.11.22/събота – 10:00 ч. Водач: Веска Кирова
кв. Аспарухово /Читалището – Арап чешма.- полка – плажа-кв.Аспарухово.
 
13.11.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Иглика Топалова
Обръщача на кв. Виница – чешма “Седмочисленици“ – кв. Виница.
 
19.11.22/събота – 10:00 ч. Водач: Васил Стоев
Обръщача на кв. Владиславово – Ловна чешма – кв. Владиславово.
 
20.11.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Строимир Стоянов
Обръщача на кв. Галата – Паша дере – кв. Галата.
 
26.11.22/събота – 10:00 ч. Водач: Петър Георгиев
Обръщача на кв. Виница – Перчемлията – кв. Виница.
 
27.11.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Калин Костадинов
Кв.Аспарухово/спирка Джанавара – Боровец – кв.Аспарухово.
 

Декември 2022
03.12.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Красимира Пантелеева
Обръщача на кв. Владиславово – Яйлата – Кауфланд/кв.Възраждане.
 
05.12.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Калин Костадинов
Обръщача на кв. Виница – Ненова чешма – кв. Виница.
 
10.12.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Христо Иванов
кв. Аспарухово /Читалището – Арап чешма- кв.Аспарухово.
 
11.12.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Калинка Бояджиева
Обръщача на кв.Владиславово – Яйлата – Кауфланд/кв.Възраждане.
 
17.12.22/събота – 10:00 ч. Водач: Иглика Топалова
Село Орешак/паметника/ – село Долище – село Орешак/собствен транспорт
 
18.12.22/неделя – 10:00 ч. Водач: Веси Жекова
Коледен поход: Обръщача на кв. Владиславово – крепост Мъглиж – кв. Владиславово
 
Януари 2023
14.01.23/събота – 10:00 ч. Водач: Васил Стоев
Обръщача на кв. Галата – х. Черноморец – кв. Галата
 
15.01.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Строимир Стоянов
Обръщача на кв. Виница – Шатрата – кв. Виница.
 
.21.01.23/събота – 10:00 ч. Водач: Иглика Топалова
Село Яребична /кметство/ – село Долище – село Яребична /собствен транспорт
 
22.01.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Веселина Жекова
Обръщача на кв. Владиславово – Аксаковска панорама – кв. Владиславово.
 
28.01.23/събота – 10:00 ч. Водач: Петър Георгиев
кв.Аспарухово/спирка Джанавара – Боровец – кв. Аспарухово.
 
29.01.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Калинка Бояджиева
Терапията – Царска вода – кв.Виница.
 
Февруари 2023
04.02.23/събота – 09:00 ч. Водач: Красимир Йорданов
Жпгара Варна–жп гара Белослав–Капладжите–жпгара Белослав-жпгара Варна.
 
05.02.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Пламен Ботев
Последна спирка в гр. Аксаково – с. Доброглед – гр. Аксаково.
 
11.02.23/събота – 10:00 ч. Водач: Юлиян Варимезов
Вятърна мелница – църква “Св.Марина“ – м-ст Караач – кв. Владиславово.
 
12.02.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Юлиян Варимезов
кв.Аспарухово/спирка Джанавара – Базиликата – кв.Аспарухово
 
18.02.23/събота – 10:00 ч. Водач: Веси Кирова
Обръщача на кв.Виница – чешма “Седмочисленици“ – кв. Виница.
 
19.02.23/неделя – 10.00 ч. Водач: Иглика Топалова
Обръщача на кв. Галата – х. Черноморец – кв. Галата.
 
25.02.23/събота – 10:00 ч. Водач: Калин Костадинов
кв. Аспарухово /Джанавара – Арап чешма.- кв.Аспарухово.
 
26.02.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Васил Стоев
Обръщача на кв. Владиславово – Ловна чешма – кв. Владиславово.
 
Март 2023
04.03.23/събота – 06:00 ч. Водач: Красимира Хинева
Жп гара Варна – жп спирка Търнак – с. Билка – „Трите каи“ – жп гара Варна.
 
05.03.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Красимира Хинева
Обръщача на кв. Виница – Тодорова чешма – кв. Виница.
 
11.03.23/събота – 10:00 ч. Водач: Водач: Снежанка Николова
Село Разделна/църква/ – Петрич кале – село Разделна /собствен транспорт
 
12.03.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Снежанка Николова
Обръщача на кв. Владиславово – Овчарска поляна – гр. Аксаково.
 
18.03.23/събота – 10:00 ч. Водач: Веска Кирова
кв. Аспарухово /Читалището – Арап чешма.- полка – плажа-кв.Аспарухово.
 
19.03.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Иглика Топалова
Обръщача на кв. Виница – чешма “Седмочисленици“ – кв. Виница.
 
25.03.23/събота – 08:00 ч. Водач: Радко Радев
Жпгара Варна–жп гара Аспарухово–Разломната скала–жпгара Комунари-жпгара Варна.
 
26.03.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Красимира Пантелеева
Обръщача на кв.Владиславово – Яйлата – Кауфланд /кв.Възраждане
 
Април 2023
01.04.23/събота – 10:00 ч. Водач: Христо Иванов
Обръщача на кв. Виница – Ненова чешма – кв. Виница.
 
02.04.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Калинка Бояджиева
Обръщача на кв. Галата – Паша дере – кв. Галата
 
08.04.23/събота – 08:00 ч. Водач: Радко Радев
Жпгара Варна–жп гара Аспарухово–връх Градът–жпгара Аспарухово-жпгара Варна.
 
09.04.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Веселина Жекова
Обръщача на кв. Владиславово – Тракийска чешма – кв. Владиславово.
 
17.04.23/понеделник – 10:00 ч./10:30 ч. Водачи: Веска Кирова и Радко Радев
Обръщача на кв. Владиславово – Овчарска поляна:Великденски туристически събор.
 
22.04.23/събота – 06:30 ч. Водач: Росица Димитрова
Жп гара Варна – жп спирка Търнак – с. Билка – „Трите каи“ – жп гара Варна.
 
23.04.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Калин Костадинов
Кв.Аспарухово /спирка Джанавара – Боровец – кв.Аспарухово.
 
29.04.23/събота – 9:00 ч. Водач: Пламен Ботев
Жпгара Варна–жп гара Белослав–Капладжите–жпгара Белослав-жпгара Варна.
 
30.04.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Красимир Йорданов
Обръщача на кв. Виница – чешма “Седмочисленици“ – кв. Виница.
 
Май 2023
06.05.23/ събота – 10:00 ч. Водач: Пламен Ботев
Обръщача на кв. Владиславово – Ловна чешма – кв. Владиславово
 
07.05.23/неделя – 10:00 ч. Водач: Строимир Стоянов
Кв.Аспарухово/спирка Джанавара – Арап чешма – кв.Аспарухово
 
13.05.23/ събота – 10:00 ч. Водач: Лилиан Тодоров
Село Орешак/паметника/ – село Долище – село Орешак/собствен транспорт
 
14.05.23/ неделя – 10:00 ч. Водач: Лилиан Тодоров
Обръщача на кв.Виница – чешма “Дядо Ицовата“ – кв. Виница.
 
20.05.23/ неделя – 10:00 ч. Водач: Георги Братоев
Последна спирка кв. Галата – Паша дере – кв. Галата.
 
21.05.23/ неделя – 10:00 ч. Водач: Георги Братоев
Обръщача на кв.Владиславово – Яйлата – Кауфланд /кв.Възраждане.
 
24.05.23/сряда – 10:00 ч. Отговорник: Жечка Карова
Юнашки салон – участие в манифестацията по случай 24 май .
 
27.05.23/събота – 10:00 ч. Водач: Денка Георгиева
Обръщача на кв. Владиславово – Овчарска поляна – кв. Владиславово.
 
28.05.23/събота – 10:00 ч. Водач: Денка Георгиева
Последна спирка кв. Галата – х. Черноморец – кв. Галата: Празнуване на 01 юни в аванс
 
МАРКИРАНЕ
 
Участниците трябва да бъдат подходящо облечени за работата, която предполага маркирането – почистване на пътеките и нанасяне на маркировка. Да си носят градински ножици и работни ръкавици, ако разполагат с такива. Четки, валяци, рукани и блажна боя се осигуряват от ТД „Родни балкани“. При неподходящо време, отговорникът преценява дали ще се маркира или не. Приблизително времетраене: до 16:00ч.
 
Октомври 2022
 
02.10.22/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Красимир Йорданов
кв. Аспарухово/спирка Джанавара: жълта маркировка
 
09.10.22/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Христо Иванов
Обръщача на кв. Виница: синя маркировка
 
16.10.22/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Денка Георгиева
Обръщача на кв. Виница: синя маркировка
 
23.10.22/неделя – 10:00 ч. Отговорник :Иглика Топалова
Обръщача на кв. Владиславово: жълта маркировка
 
Ноември 2022
06.11.22/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Веселина Жекова
Последна спирка в гр. Аксаково: синя маркировка
 
13.11.22/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Красимира Хинева
Обръщача на кв. Виница: червена маркировка
 
20.11.22/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Строимир Стоянов
Обръщача на кв. Владиславово: синя маркировка
 
27.11.22/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Пламен Ботев
Кв.Аспарухово/спирка Джанавара: червена маркировка
 
Февуари 2023
12.02.23/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Калин Костадинов
кв.Аспарухово/спирка Джанавара: червена маркировка
 
19.02.23/неделя – 10.00 ч. Отговорник: Радко Радев
Обръщача на кв. Галата – Паша дере – кв. Галата: синя маркировка
 
26.02.23/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Красимира Пантелеева
Обръщача на кв. Владиславово – кв. Възраждане: червена маркировка
 
Март 2023
05.03.23/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Снежи Николова
Терапията – кв. Виница: червена маркировка
 
12.03.23/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Петър Георгиев
Чешма Аладжа манастир: синя и зелена маркировки
 
19.03.23/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Георги Братоев
Чешма Аладжа манастир: жълта маркировки
 
26.03.23/неделя – 10:00 ч. Отговорник: Юлиян Варимезов
Център с.Долище: синя маркировка

 

Връзка за сваляне на програмата на излетите